Elektrik faturalarında son gelişme. Başvuranlara para iadesi yapılıyor

Elektrik faturası ödeyen herkesi yakından ilgilendiren detaylar belli oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru yapanlara 260 TL iade yapıldığı açıklandı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada elektrik faturası ödemelerindeki iadelere ilişkin merak edilen tüm detaylar belli oldu.

İşte yapılacak olan o iadeye yönelik tüm detaylar…
Elektrik faturası destek ödemesine dair merak edilen tüm detaylar ortaya çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın gerçekleştirmiş olduğu açıklama sonrasında; dört kişilik aile için 216,82 Türk Lirası, beş ve daha fazla kişilik hane için ise 260,19 Türk Lirası olarak ödendiği aktarıldı.

Elektrik tüketim destek ödeneği ikiye ayrılırken ödemeler şu şekilde gerçekleştirilmektedir;

Asgari Elektrik Tüketim Desteği; 3294 ve 2022 sayılı Kanunlar kapsamındaki düzenli sosyal yardım programlarından yararlanan hanelere elektrik tüketim desteği sağlanmaktadır.

Tıbbi Cihaz Elektrik Sarf Desteği: Kronik hastalığı bulunan ve cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen evde bakım aylığı alan ve kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hanelere elektrik tüketim desteği sağlanmaktadır.

2024 elektrik destek ödenekleri ise şu şekildedir;

1 – 2 Kişilik Haneler (75 kWh): 130,09 TL

3 Kişilik Haneler (100 kWh): 173.46 TL

4 Kişilik Haneler (125 kWh): 216,82 TL

5 ve Daha Fazla Kişilik Haneler (150 kWh): 260,19 TL

Herkesin merakla beklediği elektrik faturalarına ilişkin detaylar bakanlık tarafından bu şekilde açıklandı. Başvuru yapanlara para iadesi yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x