İran Saldırısı İsrail’de Hasara Neden Oldu Mu?

Hagari, şu ana kadar İran’dan İsrail’e 200’den fazla insansız hava aracı (İHA) ve balistik füze atıldığını bildirdi. Ancak, bu saldırılar çoğunlukla İsrail’e ait savunma sistemleri ve Tel Aviv’in müttefikleri tarafından önceden imha edildi.

İran’dan gelen İHA’ların ve füzelerin çoğunun imha edildiğini belirten Hagari, saldırılar sonucunda İsrail’in güneyindeki askeri bir üssün alt yapısında “hafif” hasar meydana geldiğini ancak can kaybı olmadığını vurguladı.

İran-İsrail gerilimi son dönemde artmış durumda. İsrail, 1 Nisan’da İran’ın Şam’daki konsolosluk binasına hava saldırısı düzenlemişti. Bu saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2’si general olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetmişti.

İran, bu saldırının ülkesinin topraklarına yönelik bir saldırı olduğunu belirterek misilleme yapacağını duyurdu. İsrail ise İran’ın saldırısına karşılık vereceğini açıkladı.

Devrim Muhafızları Ordusu, İran topraklarından İsrail’e kamikaze insansız hava araçları ve füzelerle saldırı başlattığını bildirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x